Újra nehéz időszakon megy keresztül Molnár Gusztáv, aki évek óta küzd az alkoholfüggőséggel - közölte az Origo. A színész korábban közel egy évet töltött rehabilitáción, miután 2022-ben maga vallotta be, hogy majdnem belehalt az alkoholizmusba. Tavaly nyáron a Corvin-negyedben látták, amint fényes nappal egy kuka mellett aludt, olyan rossz állapotban volt, hogy mentőt hívtak hozzá. Októberben ismét úgy döntött, hogy segítséget kér, és egy hónapot Kalocsán, egyet pedig Pécsett töltött, de november végén titokban Budapestre tért vissza, mert félt, hogy elveszíti szerelmét.
Bár Molnár azt mondta, a fővárosban is jár gyűlésekre, és foglalkozik a problémájával, információk szerint mégis ismét inni kezdett, holott olyan gyógyszert is szedett, amely alkohollal kombinálva súlyos allergiás reakciókat okozhat. „Sajnos, Gusztinak elég egy apró lökés, egy kis nehézség, és máris a pohárért nyúl. Olyankor pedig nincs megállás.” – mondta az egyik ismerőse. „Tőlem is többször kért már kölcsön, most is kért pár ezer forintot, de már nem adok, mert tudom, hogy ilyenkor alkoholra költi. Attól félek, már a munkahelye sincs meg, különben nem kérne pénzt. De talán még a pénz lenne a legkevesebb…” – tette hozzá a névtelen informátor.
A forrás szerint Molnárnak jó állása is volt, amelyet valószínűleg elvesztett a magánéleti problémái miatt. Barátai egyre kevésbé keresik, mert féltik őt, de tehetetlennek érzik magukat, hiszen már számtalanszor próbáltak segíteni neki, ő azonban mindig visszaesik. A színész kálváriája folytatódik, és egyre bizonytalanabb, hogy sikerül-e kilábalnia a függőségéből.