2025. 12. 13.

384.43 Ft

327.70 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Gazdaság

Gerendai Károly 5,8 millió fontért veszi vissza a Szigetet

Gerendai Károly 5,8 millió fontért veszi vissza a Szigetet
10perc.hu
2025. 11. 05.
Fotó: Péter Magyar (facebook)

Gerendai Károly visszavette a Sziget Fesztivált: 5,8 millió fontért kerül ismét magyar kézbe a Sziget Zrt., a márkanév viszont a külföldi befektetőnél marad.

Kedden hivatalossá vált, hogy Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál alapítója ismét átvette a Sziget Zrt.-t a korábbi külföldi tulajdonosoktól. A Forbesnak adott interjúban elmondta: az eddigi befektetők 2 milliárd forintos biztosítékot kértek tőle, hogy fedezni tudja az esetleges veszteségeket. Ezt a fedezetet a Budapest Park segítségével tudta előteremteni - közölte a Telex/After.

A megállapodás értelmében a luxemburgi Superstruct Entertainment, amelyet a KKR amerikai befektetési alap birtokol, 5,8 millió fontért – azaz nagyjából 2,7 milliárd forintért – adja vissza a Sziget Zrt.-t Gerendaiéknak. A márkanév és a fesztivál jogai azonban a külföldi cégnél maradnak, az új tulajdonosok licencdíjat fizetnek az éves bevételeik arányában, 15 éves időtávra szóló szerződés alapján.

Gerendai elmondása szerint nem számított arra, hogy újra a vállára kerül a fesztivál sorsa:

„Elég váratlanul ért, hogy az én nyakamba zuhant a felelősség, hogy lesz-e továbbra is Sziget. Nyomasztó érzés volt. Hiszen már nyolc éve is azért mondtam, hogy nem akarom folytatni, mert úgy éreztem, nem értek hozzá eléggé. Most mitől értenék jobban?”

Hozzátette: sokat hezitált a döntésen, de a fesztivál megmentése végül érzelmileg is fontos kihívásnak bizonyult számára.

„Nyilván valahol a gyerekemről van szó, és mégiscsak érdekes kihívás, hogy képes lennék-e megmenteni és új pályára állítani.”

Az elmúlt hetekben a Sziget jövője körül komoly bizonytalanság alakult ki. Októberben a Superstruct bejelentette, hogy nem vállal több kockázatot Magyarországon, és kiszáll a fesztiválból. Gerendai csak a főváros támogatásával tudta volna átvenni a Szigetet, mivel a rendezvény új, kedvezőbb területhasználati szerződésre szorul.

A Fővárosi Közgyűlés többször sem tudott dönteni az ügyben, legutóbb múlt szerdán a Fidesz és a Tisza Párt tartózkodása miatt hiúsult meg a szavazás. A döntés után úgy tűnt, a 2025-ös fesztivál elmaradhat, de másnap váratlan fordulat történt: Magyar Péter és Gerendai Károly közös fotóval jelentették be, hogy jövőre mégis lesz Sziget.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek