Csökkenéssel zárta a keddi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A BUX 337,77 ponttal, azaz 0,25 százalékkal gyengült, így 133 372,63 ponton fejezte be a napot, miközben a vezető részvények közül csak a Magyar Telekom tudott erősödni.
A részvénypiac napi forgalma 16,7 milliárd forintot tett ki. A befektetők elsősorban az OTP, a Richter és a Mol papírjait kereskedték nagyobb volumenben, de ezek az értékpapírok egyaránt veszítettek értékükből.
A Telekom kilógott a sorból
A nap nyertese a Magyar Telekom volt, amelynek árfolyama 86 forinttal, 3,25 százalékkal emelkedett, így 2736 forinton zárt. A papír forgalma elérte a 2,4 milliárd forintot.
Takács András, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a telekommunikációs vállalat emelkedésének hátterében valószínűleg a saját részvények visszavásárlása állhat. A Telekom árfolyama már az előző héten is történelmi csúcsra emelkedett, ami a blue chipek közötti erőviszonyokat is átrendezte.
Gyengült az OTP, a Mol és a Richter
A Mol részvénye 44 forinttal, 1,12 százalékkal 3892 forintra esett vissza, 1,8 milliárd forintos forgalom mellett. Az elemző szerint az üzemanyagok nagykereskedelmi árának emelése csökkentette a társaság árrését, ami kedvezőtlenül hatott a részvény teljesítményére.
Az OTP Bank papírjai 40 forinttal, 0,1 százalékkal gyengültek, így 40 330 forinton zártak. A részvény forgalma 8,7 milliárd forint volt, ami a nap legmagasabb értéke a vezető papírok között.
A Richter részvényei estek a legnagyobbat a blue chipek közül: árfolyamuk 300 forinttal, 2,47 százalékkal 11 840 forintra csökkent. A gyógyszergyártó részvényeinek forgalma 3,2 milliárd forintot tett ki.
Közben a közepes és kisebb kapitalizációjú vállalatokat tömörítő BUMIX index emelkedni tudott. Az index 72,71 ponttal, 0,78 százalékkal került feljebb, és 9401,10 ponton zárta a keddi kereskedést.