A nemzetgazdasági miniszter, Nagy Márton közösségi oldalán közzétett videójában beszélt arról, hogy ha az árrésstop alá nem tartozó termékek ára emelkedni kezd, akkor szélesíteni fogják az árrésstop alá tartozó termékek körét - írta a Pénzcentrum. Az árrésstop bevezetésével a kormány célja, hogy megfékezze az árak drágulását, és segítsen a magyar családoknak a magas inflációval szemben.
A miniszter arról is beszélt, hogy az árcsökkenés átlagosan 17,7 százalékos volt az 1000 termék közül, és 874 termék ára csökkent. Különösen jelentős volt az árcsökkenés a következő termékeknél:
-
A sertészsír ára 31 százalékkal csökkent.
-
A 12%-os zsírtartalmú tejföl ára 27%-kal lett olcsóbb.
-
A margarin ára 25%-kal esett.
-
A rétesliszt 22%-os, a finomliszt 20,6%-os árcsökkenést mutatott.
Ezek az árak jelentős könnyebbséget jelenthettek a családoknak, különösen azoknak, akik gyakran vásárolják ezeket az alapvető élelmiszereket.
A jövőbeli intézkedések: Mi vár ránk?
Nagy Márton elmondta, hogy a legnagyobb árcsökkenés már lejátszódott, mivel az árrésstop bevezetését követően a boltok március 17-től alkalmazni kezdték az új árakat. Ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy figyelik a boltok árpolitikáját és azt, hogy a termékek ára, amelyek nem tartoznak az árrésstop alá, ne emelkedjenek újra. Ha esetleg emelkedés történik, a kormány kész az árrésstop körének bővítésére.
A miniszter végül azt is hozzáfűzte, hogy az árrésstop intézkedés célja, hogy minél több terméknél érjék el az árstabilitást és hozzájáruljanak a vásárlóerő megőrzéséhez.