A Mentődolgozók Szövetsége szerint Budapesten előfordult, hogy 35 riasztás várt egyszerre mentőegységre, mivel nem volt szabad mentő, ami a mentőszolgálat kapacitáshiányára utal. Lengyel Tibor, a szövetség elnöke arról beszélt, hogy a probléma rendszerszintű, és ha bebizonyosodik, hogy az OMSZ vezetése nem kezeli a helyzetet, az súlyosan kérdőjelezi meg a vezetőség alkalmasságát. Lengyel szerint a vezetőség hibája, hogy az emberek gyakran kisebb problémákkal is mentőt hívnak, és egy szakmai anyagot kellene kidolgozniuk, ami az irányítókat védi.
Kunetz Zsombor, orvos a mentőszolgálat kapacitáshiányának három fő okát említette: túl sok felesleges hívás, elégtelen személyzet és a kórházak túlzsúfoltsága, ami miatt a mentőegységek nem tudják időben elhagyni a kórházakat.
A TASZ jogásza, Lebedi Réka szerint a mentő igénybevétele alapjog, de a válaszidő nincs meghatározva. A kérdés az, hogy a bíróság hogyan értékelné a kapacitáshiány miatt bekövetkező egészségromlást vagy halált. Győrfi Pál, az OMSZ szóvivője viszont cáfolta, hogy a szakszervezet értelmezése helytálló lenne, és hangsúlyozta, hogy a sürgős esetekhez mindig gyorsan küldenek mentőt - számolt be az esetről az Atv.