Reggelre élénk forgalom alakult ki a főváros környékén, több útvonalon torlódás nehezíti a közlekedést. Az M3-as autópálya bevezető szakaszán, az M0-s csomóponttól, valamint az M2-es autóúton Dunakeszitől befelé már telítettek a sávok.
A 10-es főúton a solymári körforgalomtól, a 11-es főúton Szentendre és Budakalász között, a 31-es főúton Maglódtól, illetve az 51-es főúton Dunaharasztitól is lassú haladás tapasztalható a főváros irányába.
Szakaszos torlódás az M1-esen is
Az M1-es autópályán, Bicske és Biatorbágy között szakaszos lassulás tapasztalható. Bár baleset nem történt, nagy a járműforgalom, ezért a torlódás időszakosan újra kialakulhat Budapest felé.
Busójárás: figyelmeztetés Mohács térségében
Ma indul a mohácsi busójárás, a hatnapos tavaszváró népszokás, amely jövő keddig tart. A rendezvény ideje alatt a városban és környékén ideiglenes forgalmi rend lépett életbe, ezért a rendőrség fokozott óvatosságra és türelemre kéri a közlekedőket.
Új csomópont az M5-ösön
Megnyílt a Kunszállás csomópont az M5-ös autópálya 102-es kilométerénél, amely közvetlen fel- és lehajtást biztosít a település és az autópálya között. A forgalom már birtokba is vehette az új lehajtót.