A jelentés szerint az ország egész területén jellemző volt a megemelkedett munkavállalói aktivitás, a legnagyobb növekedést Tolna, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Pest és Békés vármegyékben mérték. Ugyanakkor Nógrád és Bács-Kiskun vármegyékben elmaradt a jelentkezések száma az előző évitől.
A beérkezett pályázatok száma a legnagyobb mértékben az IT üzemeltetés és telekommunikáció, a vendéglátás, hotel, idegenforgalom és az IT programozás, fejlesztés kategóriákban meghirdetett állásoknál nőtt. A legalacsonyabb emelkedés az értékesítés és kereskedelem területén volt. Csökkenés mindössze a jogi és a banki kategóriákban történt.
A meghirdetett álláshelyek száma szinte minden vármegyében elmaradt az előző év azonos időszakában aktivált hirdetésekétől. Országos szinten átlagosan 13,5%-kal csökkent.
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye területén lassult le leginkább a munkaerő felvétel
Ott 30,5%-kal kevesebb betöltésre váró pozíciót hirdettek meg, mint egy évvel korábban. A térségben leginkább az IT programozás és fejlesztés, valamint a gyártás, termelés és a mérnöki kategóriákban kínált lehetőségek szűkültek.
Budapesten szintén csökkentek az új munkalehetőségek az előző év utolsó három hónapjához képest a legtöbb területen, összesen 14,7%-kal. Ezek közül a legnagyobb mértékben a banki területek, a szolgáltató központok (SSC) hirdetésszáma fogyatkozott meg, viszont 27,9%-kal több nyitott állás volt a vendéglátásban, idegenforgalomban dolgozók számára a fővárosban.
Három vármegyében nőtt a munkaerőigény
Hajdú-Biharban 20,7%-kal emelkedett a feladott álláshirdetések száma, Tolna vármegyében 12,8%-kal, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében pedig 0,2%-kal.
Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója az idei várakozásokkal kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy bár jelenleg mindössze január első napjainak adatai láthatóak, ezek egyelőre fokozott álláspiaci aktivitást jeleznek elő.