Augusztus 1-jétől hetilappá alakul a Magyar Nemzet és tizenkét vármegyei napilap – közölte a Mediaworks Hungary Zrt., hivatkozva arra, hogy az új formátum olvasmányosabb, tartalmasabb megjelenést tesz lehetővé. Az érintett lapok szombatonként fognak megjelenni.
A hetilappá alakuló vármegyei lapok: Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló és az Új Néplap.
A kiadó szerint az új hetilapokban nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális és helyi közösségi témák. A napi hírek digitális csatornákon, a print termékek weboldalain maradnak elérhetők. A Mediaworks hangsúlyozta: „a Magyar Nemzet és a vármegyei lapok hagyománya, szelleme, helyi és országos beágyazottsága, valamint szakmai minősége megmarad".
A bejelentés a Mediaworks-rendszer folytatódó átalakulásába illeszkedik: korábban megszűnt a Bors nyomtatott kiadása, leálltak a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak, és tömeges elbocsátások söpörtek végig a kiadó szerkesztőségein a választási vereség nyomán.