A Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség (NRÜ) és a felügyelő Belügyminisztérium azonnali hatállyal felmondta a keretszerződéseket Balásy Gyula Lounge Csoportjával – derül ki az NRÜ közleményéből. A döntés indoka, hogy a cégcsoport bankszámláit rendőrségi és adóhatósági intézkedések következtében zárolás, illetve végrehajtás alá vonták, az alvállalkozók és munkavállalók kifizetetlen számláinak ügyében pedig nincs megoldás.
A Belügyminisztérium szerint a helyzet súlyosságát jól jelzi, hogy Balásy Gyula maga is reális lehetőségként nyilatkozott a felszámolási eljárás megindulásáról. Az NRÜ elsődleges feladata állami tulajdonú vállalatként az állami és nemzetközi rendezvények biztonságos lebonyolítása és a közpénzek felelős felhasználása – a kialakult körülmények között a keretszerződések biztonságos teljesítése nem volt garantálható.
„Az NRÜ és az NRÜ-t felügyelő BM a kialakult helyzetben nem látta biztosítottnak a keretszerződések biztonságos teljesítését, ezért a közpénzek védelme érdekében a keretszerződések azonnali megszüntetése mellett döntött." – BM közleménye
Az NRÜ felszólította a Lounge Csoport érintett vállalatait, hogy rövid határidőn belül adjanak részletes tájékoztatást a folyamatban lévő teljesítésekről, az előlegek felhasználásáról és az alvállalkozói kötelezettségeikről. A Belügyminisztérium folyamatosan dolgozik azon, hogy az érintett alvállalkozók számára megnyugtató megoldás születhessen a kifizetetlen számlák rendezésére.
Balásy Gyula Lounge Csoportja az Orbán-kormány idején lényegében monopolhelyzetben volt a kormányzati kommunikáció és az állami rendezvényszervezés területén. A tulajdonos az áprilisi választások után televíziós interjúban felajánlotta cégeit az államnak, Magyar Péter miniszterelnök azonban közölte, hogy az állam nem veszi át azokat. Ezt követően Balásy a 24.hu-nak azt írta: reális az esélye, hogy a társaságok nem tudják elkerülni a felszámolást.