Tóth Ildikó, a Cápák között című műsorból ismert ingatlanbefektető a választás után elárulta: ő informálta Hadházy Ákost a NER-hez köthető feleségek luxuscikkeiről. Elmondása szerint a 2022-es választás után a kormányközeli körök már egyáltalán nem rejtegették, mekkora vagyon felett rendelkeznek.
Az első konkrét eset, amelyről információt küldött, Matolcsy Ádám feleségéhez kötődött: az asszony akkor még nyilvános Instagram-oldalán különböző színű és méretű Chanel és Hermès táskákkal, hozzájuk illő cipőkkel és több tízmilliós ékszerekkel pózolt. Tóth Ildikó úgy érezte, az építőiparban dolgozó Matolcsy Ádám és barátai nem kereshettek annyit a Magyar Nemzeti Bank felújításán, hogy egy feleségnek tucatnyi Hermès-táskát vegyenek – ez szerinte „őrült vagyonról" árulkodott.
2022 tavaszán kereste meg először Hadházy Ákost, és felajánlotta, hogy luxusköltésekről szóló képeket és információkat küld neki, amelyek nem illeszthetők össze az ország gazdasági helyzetével és az érintett közszereplők bevételeivel.
„Hiába végeznek fantasztikus munkát a tényfeltáró újságírók, a cikkekben szereplő számokat az emberek nem tudják befogadni. Nem azért, mert buták, 600 milliárd forintot én sem tudok értelmezni, ezek felfoghatatlan számok." – Tóth Ildikó, ingatlanbefektető
Tóth Ildikó célja az volt, hogy emberközelivé tegye a harácsolást: szerinte a táskák, cipők és ruhák olyan tárgyak, amelyeket mindenki értelmezni tud, ellentétben a milliárdos nagyságrendű állami pénzekkel.