Gulyás Gergely a köztévé 48 perc című műsorában beszélt a Magyar Péterhez fűződő viszonyáról és a jelenlegi politikai helyzetről. A miniszter elmondása szerint már hét éve megszakadt a személyes kapcsolatuk, amit állítása szerint írásban is megerősített neki Magyar Péter - írta meg a hvg.
„Magyar Péter már 2018-ban írásba foglalta nekem, hogy minden jellegű baráti viszonynak köztünk vége van” – mondta Gulyás a műsorban.
Az állítás érdekes ellentmondást vet fel: Magyar Péter korábban arról írt, hogy 2020. december 28-án még baráti vacsorán vett részt Gulyás Gergely otthonában, közösen akkori feleségével, Varga Judittal.
A beszélgetés során Gulyás Gergely értékelte a Tisza Párt politikai súlyát is. Véleménye szerint nem látszik komoly kihívó a kormányoldallal szemben, és Magyar Péter pártja jelenleg gyengébben áll, mint a baloldali ellenzék 2019–2020 táján.
„Olyan kihívót, amely valós kormányképességet jelenít meg, nem látok jelenleg” – fogalmazott a miniszter.
Hozzátette, egyetért Navracsics Tibor megállapításával is, miszerint nem Magyar Péter a probléma a Fidesz számára, hanem az a közhangulat, amit képvisel.
A műsorban szóba került a politikai közbeszéd állapota, amely Orbán Viktor miniszterelnök Harcosok Klubja-interjújában is terítékre került. Gulyás szerint a közbeszéd színvonala romlik, és ebben kiemelt szerepe van a digitális térnek, ahol – mint mondta – Magyarország különösen előrehaladott állapotban van e téren.
A miniszter szerint a „gyűlöletcunami” kialakulásáért Magyar Pétert is felelősség terheli, de hozzátette: „a kormánypártoknak is van ebben szerepük”.