408.85 Ft

390.42 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Autó

Nem gondolná, melyik modell lett idén az Év Autója

10perc.hu
2025. 01. 10.
Nem gondolná, melyik modell lett idén az Év Autója

A 2025-ös Év Autója díjat a Renault 5 E-Tech Electric/Alpine A290 nyerte. A versenyben a Kia EV3 és a Citroën C3 is dobogós helyen végzett.

Hirdetés

A 2025-ös Az Év Autója díjat a Renault 5 E-Tech Electric/Alpine A290 páros nyerte el, miután 353 pontot gyűjtött össze - közölte a Telex. A végső döntésben hét autó versengett, köztük az Alfa Romeo Junior, a Citroën C3/e-C3, a Cupra Terramar, az új Dacia Duster, a Hyundai Inster, a Kia EV3 és a Renault 5 E-Tech Electric/Alpine A290.

A zsűri, amely 23 ország 60 szakújságírójából állt, a január 10-i Brüsszeli Autókiállításon hirdette ki az eredményt. A szavazás során két rivális, a Kia EV3 (291 pont) és a Citroën C3/e-C3 (215 pont) követték a győztest, míg a Dacia Duster és a Hyundai Inster szoros versenyt vívtak az ötödik helyért.

A zsűritagok a döntés során az ár-érték arányt, a praktikusságot, a vezethetőséget és a műszaki újításokat is figyelembe vették. Az autók közül a Renault 5 E-Tech Electric különösen kiemelkedett, mivel divatos, elektromos és szórakoztató vezetési élményt kínál, miközben kedvező áron elérhető.

A 2025-ös győztes a Renault márka második nyertese, mivel tavaly a Renault Scenic hozta el a díjat. A Renault 5 E-Tech Electric/Alpine A290 páros győzelme egy újabb nagy lépés a francia autógyártó számára.


Főkép forrása:
Renault GOLD-CARS Kft. Facebook-oldala
Címkék:
#Autó

További cikkek