A Counterpoint Research kutatási adatai szerint az Apple okostelefonja már lekörözte a hazai gyártókat a kínai piacon.
Október kétségtelenül a kedvenc hónapja lesz az Apple-nek, ugyanis a Counterpoint Research számai alapján az iPhone készülékek eladásai nem kevesebb, mint 46 százalékkal megugrottak Kínában, és ez azt a történelmi fordulatot hozta, hogy a cég piacvezető lett az okostelefonos kínai piacán. Az egykoron domináló Huawei vesszőfutása tovább tart, már odahaza is mindössze 8 százalékon áll.
Az Apple sikerét a kedvező áron bevezetett iPhone 13 széria alapozta meg, ugyanis a cégóriás kiterjedt és stabil ellátási hálózatának köszönhetően az androidos konkurenseknél nagyobb mozgástérrel rendelkezik. A hsws.hu információja szerint a kizárólag közép- és felsőkategóriás telefonokat kínáló vállalat ezzel kifejezetten jól kezelte a fennálló helyzetet.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!