Miközben a technológiai világ már a szeptemberben érkező iPhone 18 bemutatójára feni a fogát, rossz hírek érkeztek az Apple háza tájáról. A legfrissebb jelentések szerint az óriás eddigi legdrágább és leginnovatívabbnak szánt készüléke, az első hajlítható kijelzős iPhone Ultra komoly gyártási akadályokba ütközött. Úgy tűnik, a „hajlítható álom” még várat magára.
Zsanérok és ráncok: Miért akadt el a projekt?
A Reuters és a Nikkei Asia belsős információi szerint a korai tesztgyártási fázisban a vártnál sokkal több probléma merült fel. Az Apple mérnökei állítólag nem elégedettek a kijelző tartósságával és a zsanérmechanizmus megbízhatóságával.
A források szerint a mérnöki fejlesztési nehézségek olyan mértékűek, hogy a legrosszabb esetben akár hónapokkal, vagy akár egy teljes évvel is eltolhatják a premiert. Bár eredetileg úgy tervezték, hogy az összecsukható iPhone 2026 végén, az iPhone 18-as széria különleges tagjaként debütál, a jelenlegi állás szerint a megjelenés átcsúszhat 2027-re.
Kínos lemaradás a konkurenciához képest
Az Apple híres arról, hogy nem akar első lenni, inkább a „legtökéletesebb” megoldásra vár, de az idő most ellene dolgozik. Az Engadget emlékeztet rá, hogy a hajlítható iPhone tervei már 2017 óta ott porosodnak a tervezőasztalokon, de a cég eddig egyetlen prototípussal sem volt maradéktalanul elégedett.
A piaci helyzet pedig egyre feszítettebb:
-
A rivális Samsung már 2019-ben piacra dobta első hajlítható mobilját.
-
Idén, 2026-ban a dél-koreaiak már a nyolcadik generációs Fold és Flip készülékeiket mutatják be.
-
Az Apple tehát legalább hétéves hátrányban van a technológia gyakorlati, tömeggyártott alkalmazása terén.
iPhone 18: A biztonsági játék marad a fókuszban?
A csúszás azt jelenti, hogy a szeptemberi Apple-eseményen valószínűleg a hagyományos felépítésű iPhone 18 családé lesz a főszerep. Bár az Ultra modell eltolódása csalódást kelthet a rajongókban, az Apple stratégiája továbbra is az, hogy inkább később jönnek ki egy hibátlan termékkel, mintsem egy olyan drága eszközzel bukjanak meg, amelynek kijelzője néhány ezer hajlítás után megadja magát.
A kérdés már csak az, hogy 2027-ben lesz-e még akkora újdonságértéke egy hajlítható iPhone-nak, amikor a konkurencia már a feltekerhető vagy háromrét hajtható kijelzőkkel kísérletezik.