Bangó Sándor, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakója TikTok-oldalán kedden hajnalban közzétett bejegyzésében megnevezte, hogy ki volt az a bizonyos „Zsolti bácsi”. A Fidesz-KDNP válaszában rágalomnak nevezte az állítást, és jelezte, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.
A Bangó Sándor közösségi oldalán megjelent posztban egy politikus megnevezése után ez olvasható: „Remélem, a halálom után mindenki el fogja hinni azt, hogy létezik Zsolti bácsi, és el fogja hinni azt is, hogy minden szó, amit elmondtam, igaz.”
A Fidesz-KDNP büntetőjogi lépéseket ígér
A párt közleménye szerint „a Bangó Sándor honlapján ma megjelent szövegben Semjén Zsoltot nyilvánvaló politikai manipulációt követően megrágalmazták”, ezért haladéktalanul megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket. Azt írták, Bangó Sándor hányatott életútját tekintve maga is áldozat, ez azonban álláspontjuk szerint nem mentesíti az általa elkövetett cselekményekért viselt felelősség alól. A Fidesz-KDNP úgy fogalmazott, hogy a legsúlyosabb felelősség Bangó Sándor „politikai kihasználóit és felbujtóit” terheli.
Korábban koronatanúként vallott az ügyészségen
Bangó Sándor korábban a Kontrollnak adott interjújában beszélt egy Zsolti bácsi nevű politikusról, aki állítása szerint szexuális bűncselekményeket követett el a Szőlő utcai intézetben nevelt fiatalokkal szemben. Május 8-án az index.hu Bangó Sándor TikTok-bejegyzése alapján arról írt, hogy a koronatanú vallomást tett az ügyészségen és megnevezte „Zsolti bácsit”, de a nyomozás érdekében akkor még nem hozhatta nyilvánosságra a nevet.
Kedd reggel a KDNP több képviselője, köztük Rétvári Bence parlamenti frakcióvezető, ugyanazzal a szöveggel tett közzé Facebook-bejegyzést: „Kiállunk Semjén Zsolt mellett! Semjén Zsolt ártatlan!” Kijelentették, hogy nyilvánvaló hazugság, amivel Bangó Sándor Semjén Zsoltot megrágalmazta, hozzátéve, hogy nem lehet tudni, ki írhatta a posztot.
A rendőrség és az ügyészség nem nyilatkozott
Az üggyel kapcsolatban az MTI megkereste a rendőrséget és az ügyészséget. A BRFK válaszában azt írta, hogy a megkeresésre a vonatkozó jogszabályok alapján nem adható tájékoztatás. Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője korábban arról tájékoztatott, hogy az ügyben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség jár el, amely a nyomozást továbbra is soron kívül végzi az ügy teljes körű feltárása érdekében. A nyomozás azonban továbbra sem nyilvános része az eljárásnak, ezért a rendelkezésre álló bizonyítékok és elvégzett nyomozati cselekmények értékelésére az eljárás jelen szakaszában nincs mód.