Pénteken tiltakozásul zárva tartanak sok független benzinkutat
A Független Benzinkutak Szövetsége pénteken egynapos bezárással tiltakozik. A magyar családi tulajdonban lévő töltőállomások tulajdonosai szerint a hatósági árak miatti veszteségeik elviselhetetlen mértékűre nőttek, a korábbi Fidesz-kormány által ígért kárenyhítő támogatást pedig nem kapták meg.
A tiltakozás másik oka a Tisza legújabb törvényjavaslata, amely az egyesület szerint egy ember korlátlan felhatalmazásával bármikor újra bevezethetővé tenné a hatósági áras rendszert. „Ez nem demokrácia, ez nem Európa, ez nem jogállam, ez FIDESZ 2.0!" – fogalmazott közleményében az FBSZ.
A tiltakozásról pénteken 11 órakor egy inárcsi benzinkútnál tartanak sajtótájékoztatót.