A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentette, hogy megvan a tisztafüredi razzián lefoglalt tigriskölyök új otthona. A kistigris várhatóan 2026 tavaszán költözhet végleges helyére, addig az állatkert gondozói vigyáznak a már 11 kilós, egészséges és játékos kölyökre - írta az Index.
A tigris új otthona
A Fővárosi Állat- és Növénykert közleménye szerint:
„Megvan a kistigris új otthona! Veresegyházi Medveotthon, Veresegyház és Tiszafüred városvezetése összefogásának és szóbeli megállapodásának köszönhetően a kistigris várhatóan 2026 koratavaszán végleges otthonába költözhet.”
A Medveotthon vállalta, hogy kialakít egy a tigris igényeinek megfelelő kifutót. Addig a Fővárosi Állatkert gondoskodik róla, biztosítva a megfelelő ellátást és gondozást.
Az állat egészségi állapota és előzmények
A névtelen tigriskölyök megkapta első kötelező oltásait, szépen gyarapodik, jó étvágyú, játékos és kitűnő egészségnek örvend.
A rendőrség egy tisztafüredi kábítószeres razzia során találta meg a kölyköt, amely akkor majdnem 9 kilogrammos volt. A helyszínen elfogtak egy 40 éves férfit, aki beismerte a tiltott tartást, így természetkárosítás és veszélyes állat szabálytalan tartása miatt indul ellene eljárás.
Az esetről bővebben itt írtunk.