A Magyar Nemzeti Bank intézkedés nélkül lezárta mindkét, Magyar Péter ellen folyó vizsgálatot – derült ki a Tisza Párt elnökének Facebook-bejegyzéséből. Magyar szerint a jegybank kimondta: sem bennfentes kereskedelmet, sem tiltott piaci manipulációt nem követett el.
A posztban Magyar élesen bírálta a kormányoldalt, amely szerinte „hónapokig vádolta” alaptalanul. Úgy fogalmazott:
„Orbán Viktor, valamint a fideszes bűntársai és propagandistái hónapokig hazudoztak a magyar embereknek és minden alap nélkül vádoltak bűncselekmények elkövetésével.”
Magyar azt is írta: az egyik eljárást az MNB jogsértés hiányában zárta le, a másikat pedig azért, mert „hónapokig nem volt képes felderíteni a tényállást”.
Varga Mihályt is megemlítette
A politikus külön kitért az MNB elnökére, Varga Mihályra:
„Az is kiderült, hogy Varga Mihály jegybankelnökként nem hajlandó behódolni Orbán Viktor maffiafőnöknek.”
Magyar posztja végén ismét elővette korábbi állítását a jegybank állítólagos vagyonvesztéséről. Újra felszólította Varga Mihályt, hogy:
„Felkérem, hogy a TISZA-kormány megalakulásáig is mindent tegyen meg a hatóságokkal együttműködve, hogy a Nemzeti Bank fideszes kirablói mielőbb rács mögé kerüljenek és a lopott szajré lefoglalásra kerüljön!”