A Foodora futárszolgálat a közelmúltban több problémával is szembesült, miután nem fizette ki a szokott időben a futárokat. Emiatt pénteken több futár nem vette fel a munkát, míg mások „sztrájkba helyezték magukat”. A Delivery Hero Hungary Kft., amely a Foodora mögött áll, értesítette a futárokat, hogy az utalásokat elindították, ám a pénz mégsem érkezett meg a számlákra.
A cég banki problémákkal magyarázta a csúszást, de hangsúlyozta, hogy nem történt késedelem, mert a hivatalos fizetési határidő március 19. volt. A futárok azonban aggodalmukat fejezték ki, mivel az elszámolási naptár szerint március 14-ére volt kitűzve a várható utalás napja. Ez okozta a feszültséget, hiszen sok futár már ekkorra várta a kifizetéseket.
A Delivery Hero Hungary Kft. már számos jogi problémával is szembesült. A közelmúltban a Nemzetgazdasági Minisztérium egy 50 millió forintos fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki a vállalatra, amiért megsértette a tájékoztatási kötelezettségeit, illetve megtévesztő információkat adott. Ezen kívül a Gazdasági Versenyhivatal is 35 millió forintos bírságot szabott ki a cégre a fogyasztók megtévesztése miatt - tájékoztatott a 24.hu.