Kína 84%-os vámmal válaszolt Trumpnak - 10perc.hu

410.45 Ft

360.77 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Gazdaság

Kína 84%-os vámmal válaszolt Trumpnak

10perc.hu
2025. 04. 09.
Főkép forrása: Northfoto
Kína 84%-os vámmal válaszolt Trumpnak

Kína 84%-os vámmal reagált Trump új vámemelésére, mélybe rántva a világ tőzsdéit.

Kiéleződött a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és Kína között, miután a kínai kormány magyar idő szerint kedd délután bejelentette, hogy 84 százalékos megtorló vámot vet ki az Egyesült Államokból származó importtermékekre - írta a BBC. A döntés közvetlen válasz Donald Trump frissen életbe lépett, 102 százalékos vámemelésére.

Tovább fokozódik a vámháború

A Kínai Népköztársaság kormánya közölte, hogy a válaszintézkedések április 10-én lépnek életbe - közölte a Telex. Ezzel egy időben tizenkét amerikai céget exportellenőrzés alá helyeztek, további hat vállalatot pedig a megbízhatatlan szervezetek listájára vettek fel – utóbbiak így gyakorlatilag eltiltásra kerülnek a kínai piacról és üzleti együttműködésektől.

A piacok hevesen reagáltak

A kereskedelmi szankciók hatása azonnal begyűrűzött a globális részvénypiacokra. Már Trump új vámjainak életbe lépését is tőzsdepánik követte, de a kínai válasz még meredekebb esést váltott ki. A piaci szereplők aggódnak, hogy a vámháború újabb szakasza recessziós nyomás alá helyezheti a világgazdaságot.

Mi következhet?

A kínai vezetés hétfőn már jelezte: a végsőkig kitartanak az amerikai nyomással szemben. Az új vámintézkedések és a cégek elleni fellépés egyértelmű üzenet Washington felé, hogy Peking nem hajlandó meghátrálni. Eközben a befektetők és elemzők abban bíznak, hogy a két nagyhatalom között kialakuló gazdasági konfliktus nem eszkalálódik teljes kereskedelmi háborúvá – bár az elmúlt napok fejleményei épp az ellenkezőjét sugallják.

A kereskedelmi háború hatással lehet az árakra, a munkahelyekre és a befektetésekre is, nemcsak az USA-ban és Kínában, hanem világszerte. Az európai és magyar gazdaság sem marad érintetlen, ha a globális ellátási láncok ismét meginognak.

További cikkek