Magyar Péter reagált a Vadhajtásokon megjelent írásra, amely a rendkívüli hőség miatt bejelentett energiaellátási és vízügyi intézkedéseket figurázta ki, „Rovar úr fölszólít: holnaptól ne nagyon klímázzatok, hűtőt húzzátok ki, cégeknél lenyomjuk az áramot” címmel.
Közösségi oldalán Magyar Péter úgy fogalmazott, a Vadhajtások Orbán Viktor kedvenc lapja, „avagy igeforrása”. Hozzátette: miközben az egész ország az újabb rendkívüli hőhullám következményei ellen küzd, a portál szerinte azt az üzenetet közvetíti, hogy minél rosszabb Magyarországnak, annál jobb nekik.
„Ha valaki hazájának a bajban rosszat akar vagy a hazája ellen drukkol, arra nincs és nem is lehet magyarázat” – írta Magyar Péter.
Magyar Péter felidézte, hogy Orbán Viktor májusban, egy Dopemannek adott interjúban arról beszélt, hogy a Vadhajtások a Nemzeti Sport mellett a „második igeforrása”, amelyet minden nap megnéz – bár megjegyezte, hogy a portál „nyelvileg durva”, ezért nem szokta reklámozni.
Magyar az előző kormányt okolja az energetikai hálózat állapotáért
Magyar Péter szerint jelenleg vízügyi és energetikai szakemberek ezrei dolgoznak éjjel-nappal azon, hogy az előző kormány által „kivéreztetett” víziközmű- és energetikai hálózat működőképes maradjon, a Vadhajtások pedig ezzel szemben szerinte pazarlásra és kárörvendésre buzdítja olvasóit. Bejegyzését azzal zárta, hogy megköszönte a vízügyi, energetikai, egészségügyi, szociális, rendvédelmi, önkormányzati és közlekedési szakemberek, valamint a honvédek és a civilek munkáját, akik szerinte a rendkívüli hőség idején is az ország biztonságos működéséért dolgoznak.
A Vadhajtások cikke azt követően jelent meg, hogy Magyar Péter videóüzenetben ismertette a kormány hőséghelyzet miatt bevezetett intézkedéseit. Beszélt egy esetleges energiaellátási krízis esetére készülő rotációs tervről, a nagyipari fogyasztók esetleges korlátozásának előkészítéséről, valamint arról, hogy a lakosság lehetőség szerint a nappali órákra időzítse a nagyobb energiaigényű háztartási tevékenységeket. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy nem kérik az emberektől a klímaberendezések mellőzését, a lakossági ellátás biztonsága pedig továbbra is garantált.