Feltételezett második világháborús robbanótestet találtak a budapesti lágymányosi egyetemi negyedben. A tűzszerészek kedd este vizsgálják meg, ezért 20 órától mintegy 200 méteres körben lezárják és kiürítik a környéket.
A robbanótestet földmunkák közben találták az ELTE Lágymányosi Campus és a BME „I” épülete közötti építkezési területen. A bejelentés hétfő este érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére – írta az MTI.
Este 8-tól lezárják a környéket
A tűzszerészművelet idejére a rendőrség kedd este 20 órától biztonsági intézkedéseket vezet be.
A hatóságok mintegy 200 méter sugarú körben lezárják és kiürítik a területet, amíg a szakemberek megvizsgálják a feltételezett robbanótestet.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a környéken ideiglenesen senki nem tartózkodhat, amíg a tűzszerészek elvégzik a szükséges vizsgálatot.
Ezeket az utcákat és épületeket érinti
A lezárás több közeli utcát és épületet is érint. A hatóságok közlése szerint a korlátozás kiterjed:
-
Magyar Tudósok körútjára
-
Infopark sétányokra
-
Hevesy György útra
-
Fehér Marcell Emlékparkra
Emellett kiürítenek több épületet is, köztük:
-
a BME „I” épületét
-
az ELTE Lágymányosi Campus Déli Tömbjét
-
az MBH Bank irodaépületét
Budapesten nem ritka, hogy építkezéseknél második világháborús robbanótestek kerülnek elő. Ilyenkor a tűzszerészek minden esetben biztonsági zónát alakítanak ki, hogy a vizsgálat és hatástalanítás idején ne legyen veszélyben senki.
A most talált tárgyról egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy feltételezett robbanótestről van szó, ezért a szakemberek kedd este vizsgálják meg.