Hivatalosan is eltűnt személyként tartja nyilván a hatóság Pesty László dokumentumfilmest, a legendás Fekete Doboz és a gerilla.hu alapítóját. A Telex szúrta ki, hogy a rendőrség honlapján megjelent a körözés, amelyet a Budapesti Rendőr-főkapitányság I. kerületi Rendőrkapitánysága rendelt el.
A filmest a hatósági adatok szerint hétfő óta nem találják, és a sajtó munkatársainak sem sikerült elérniük őt a megszokott csatornákon. Az eset különös pikantériáját a filmes közelmúltbeli közéleti szerepvállalása adja.
Bár Pesty László mindig is jobboldalinak, sőt ősfideszesnek vallotta magát, két évvel ezelőtt, 2023 augusztusában váratlanul éles bírálatokat fogalmazott meg a kormánypárti gazdasági holdudvarral szemben. Akkor arról beszélt, hogy úgynevezett NER-lovagok semmiznek ki tisztességes, tehetséges magyar vállalkozókat, sőt azt állította, bizonyítékai vannak, amelyek alapján az elkövetők beazonosíthatók.
A dokumentarista a „Lölő-jelenség” emlegetésével még az ország leggazdagabb emberét, Mészáros Lőrincet is nyíltan támadta a nyilvánosságban. A leleplezőnek szánt hadjárat részeként 2023 őszén létrehozta a budapestitisztakezek.comweboldalt is, ahol a korrupciógyanús ügyeket tervezte gyűjteni.
A nagyívű ígéretek azonban idővel elhaltak, konkrét nevekkel végül nem állt elő, a lelkesedés alábbhagyott, az említett weboldal pedig egy évvel később meg is szűnt. Mostani eltűnése azért is aggasztó, mert az ígérgetések elülése óta gyakorlatilag semmit nem lehetett hallani felőle.