2026. 05. 04.

364.85 Ft

311.78 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás

Lázár János keményen nekiment Matolcsyéknak

Lázár János keményen nekiment Matolcsyéknak
Belföld

Lázár János keményen nekiment Matolcsyéknak

Lázár János keményen nekiment Matolcsyéknak
10perc.hu
2025. 07. 25.
Fotó: Lázár János (facebook)

Lázár János szerint börtön járna a Matolcsy-klán lopással gyanúsított tagjainak – kemény kijelentésekkel tért vissza a „Lázár Live”.

Hirdetés

Lázár János építési és közlekedési miniszter új Facebook-sorozatának első adásában rendkívül élesen fogalmazott a jegybank körüli botrányról - írta az Index. A „Lázár Live” című élő videóban több témát is érintett, de legmarkánsabb kijelentése a Matolcsy György nevéhez köthető alapítványi vagyonkezelésről szólt:

„Minél hamarabb börtönbe kell vonulni a Matolcsy klán azon tagjainak, akik loptak” – jelentette ki.

A miniszter szerint az MNB volt elnöke ugyan jó gazdasági szakember, de kétséges, hogy felelősségteljesen kezelte-e a jegybank vagyonát. Külön megemlítette a kecskeméti egyetem vagyonát kezelő alapítványt is, ahol – mint mondta – kérdéses, hogy az MNB-hez köthető vagyonkezelő „megőrizte-e” a befektetett összegeket.

„A hülyéket el kell zavarni, a tolvajokat pedig le kell csukni” – tette hozzá Lázár.

A kijelentések különösen élesek egy kormányzati szereplőtől, még ha Lázár nem először fogalmaz meg a hivatalos irányvonaltól eltérő véleményt.

Orbán Viktor is üzent – Tusnádfürdőről

A Lázárinfó Extra első „Lázár Live” adása láthatóan nagy figyelmet kapott, még Orbán Viktor miniszterelnök is reagált rá egy üzenettel a Bálványosi Szabadegyetemről:

„Hajrá, János, üdv Tusnádfürdőről!”

Az új formátum a nyári szünetre félretett utcai Lázárinfók helyét vette át – szeptembertől azonban az utcai fórumok is visszatérnek.

Lakáshitel, autópályák és kemény kritikák

Lázár az élő videóban „történelmi jelentőségű” lakáshitelprogramról is beszélt, amely szerinte a hetvenes-nyolcvanas évek olcsó hiteleihez hasonlítható. A részletek alapján:

  • 25 éves futamidő,

  • 3 százalékos fix kamat,

  • maximum 50 millió forintig vehető fel a hitel.

Mint fogalmazott: „az összes Kádár-kocka megépülhetett” akkor, most pedig újra lehetőség van saját otthont teremteni.

A közlekedési fejlesztések terén a legnagyobb projektként az M1-es autópálya bővítését említette, amely szeptember 15-én kezdődik. A Budapest és Bábolna közötti szakasz hatsávossá válik, a beruházás értéke 880 milliárd forint. Hozzátette: a jelenlegi kormány 700 kilométernyi új autópályát épített, míg vasúti fejlesztésekre eddig 1400 milliárd, útépítésre pedig 5000 milliárd forintot költöttek.

Eltérő vélemény a devizahitelesekről

A miniszter a devizahitelesek ügyében ismét nem a kormány hivatalos álláspontját képviselte. Egy friss európai bírósági döntésre utalva azt mondta:

„Ha a bankokról bebizonyosodik, hogy becsapták az összes devizahitelest, akkor szerintem a bankoknak kell ezt az összeget kifizetni.”

Ez a kijelentés újabb vitát nyithat a banki felelősség kérdéséről, különösen a közelgő választási időszakban.

Politikai szereplők sem úszták meg

Lázár a politikai palettáról is több nevet említett. Magyar Péter országjárását a következő szavakkal illette:

„A budai hegyekből a fiatalok leugranak vidékre, szétnéznek, hogy hogy él a nép – miközben mások három műszakban dolgoznak.”

Szerinte Magyar inkább saját magát mutogatja, míg ő valóban kíváncsi az emberek véleményére. Majka szerepvállalását pedig még élesebben bírálta:

„Majka is szereti, hogyha csurran-cseppen valami, most éppen máshonnan csurran, máshonnan cseppen.”

A miniszter úgy véli, a művészeknek nem gyűlöletet kellene szítaniuk, hanem a társadalmi békét képviselniük.

Folytatódik a „Lázár Live”

A műsor végén Lázár elnézést kért, amiért minisztériumi körlevélben ajánlották a műsorát. Hangsúlyozta: „senkit nem akarunk kötelezni, hogy ezt nézze”.

Bejelentette, hogy szeptember 20-án újraindulnak az utcai Lázárinfó fórumok, de addig is több Facebook Live-adással készül.


További cikkek