EUR: 385,80 Ft
USD: 358,32 Ft
CHF: 391,09 Ft
GBP: 439,44 Ft
RON: 78,09 Ft
RSD: 3,29 Ft

Mai névnap:

Ha alapszámlát nyitsz egy bankban, rövidesen már csökkent havidíjért teheted ezt meg

Gazdasági hírek
10perc.hu
2 hónapja
Kiemelt kép: Pixabay

A Gazdaságfejlesztési Minisztérium rendelettervezete szerint a pénzintézeteknél nyitható alapszámla havidíját a bruttó minimálbér 0,5 százalékára csökkentenék.

A kormány hivatalos honlapján jelent meg a Gazdaságfejlesztési Minisztérium rendelettervezete, amely a bankoknál nyitható alapszámla havidíját a bruttó minimálbér 0,5 százalékára csökkentené a jelenleg érvényes 1,5 százalékról – írta meg a Portfolio.

Mivel 2023-ban a bruttó minimálbér 232 ezer forint, ennek 0,5 százaléka, azaz az alapszámla havidíja maximum 1160 forint lenne. A rendelettervezetről a társadalmi egyeztetés során a véleményeket 2023. február 1-jéig várja a GFM.

Ha azt elfogadják, akkor a hitelintézeteknek módosítaniuk kell az érintett számlacsomagok kondíciós listáját. Az alapszámla egyik legfontosabb célja, hogy azoknak, akiknek nincs fizetési számlája, jelentsen egy olcsó alternatívát a számlavezetésre, és a tervezet szerint fontos cél, hogy ezzel is támogassák az elektronikus fizetések használatát.