393.00 Ft

369.43 Ft

F1: Hamilton-csoda Interlagosban, élesedik a vb-harc!

2021. 11. 14.

A Mercedes hétszeres világbajnoka nyert a Brazil Nagydíjon a nagy vetélytárs, Max Verstappen előtt, és 14 pontra csökkentette hátrányát az összetettben három futammal a szezon vége előtt.

Lehet szeretni, vagy éppen a viselkedése és különc öltözködése miatt utálni Lewis Hamiltont, ám egyet nem lehet, nem elismerni azt, hogy a Forma-1 jelenlegi mezőnyének egyik, ha nem éppen a legeslegjobbja. Amit ezen a hétvégén produkált a hétszeres világbajnok brit versenyző, arra nem sokan voltak képesek a sportág eddigi történelmében.

Hamilton ugyanis motorcsere miatt eleve egy ötrajthelyes büntetéssel kezdte a brazil hétvégét, majd a bírák szabálytalan hátsó szárny miatt kizárták az időmérőről, így a vasárnapi rajtsorrendről döntő sprintfutamot a mezőny végéről kezdhette. Valami egészen parádés versenyzést bemutatva végül az 5. helyen zárt, azaz a mai futamot a 10. rajtkockából kezdhette.

És akkor jött a Brazil Nagydíj, ahol a Mercedes pilótája az ötödik körben már a harmadik helyen száguldott a két Red Bull mögött, míg az élen a vb-összetettet ekkor még 21 ponttal vezető Max Verstappen száguldott Sergio Pérezzel a hátában. Hamilton előbb a mexikóival vívott parádés csatát – oda-vissza előzés után hagyta el vetélytársát a brit –, majd több körön keresztül zajló üldözőversenyt követően a Red Bull hollandját is letudta.

Innentől kezdve nem volt vita, a hétszeres világbajnok nyerte a Forma-1-es Brazil Nagydíjat, sikerével 14 pontra csökkentve lemaradását a vb-pontversenyben három futammal a szezon vége előtt. A 36 éves brit pilótának ez az idei hatodik és pályafutása 101. futamgyőzelme, de az biztos, hogy az egyik legemlékezetesebb.

Amit ezen a hétvégén produkált a hétszeres világbajnok brit versenyző, arra nem sokan voltak képesek a sportág eddigi történelmében    Fotó: Facebook/Mercedes

Hamilton mögött összetettbeli legnagyobb ellenfele, Max Verstappen ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára a másik Mercedest vezető finn Valtteri Bottas állhatott fel. Ugyanakkor a Red Bull most visszaadta a mexikói kölcsönt a Mercedesnek, és most az energiaitalosok hívták ki két körrel a vége előtt Pérezt, aki a friss lágy gumikkal megfutotta a verseny leggyorsabb körét, így nemcsak elvette Hamiltontól ezt az 1 pontot, de szerzett is egyet magának és a csapatnak.

A vb jövő hétvégén folytatódik az első Forma-1-es Katari Nagydíjjal, és igencsak érdekes idényhajrának lehetünk majd tanúi, hiszen egyéniben Verstappan vezet 14 ponttal, míg a konstruktőrök versenyében a Mercedesé az előny, 11 egységgel állnak a Red Bull előtt.

A Brazil Nagydíj végeredménye

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:32:22.851 óra, 2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 10.496 másodperc hátrány, 3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 13.576 mp h., 4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 39.940 mp h., 5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 49.517 mp h., 6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 51.820 mp h., 7. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 1 kör hátrány, 8. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1 kör h., 9. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h., 10. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h.

A vb-pontversenyek állása

Egyéni: 1. Verstappen 332,5 pont, 2. Hamilton 318,5, 3. Bottas 203, 4. Pérez 178, 5. Norris 151, 6. Leclerc 148, 7. Sainz 139,5, 8. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren) 105.

Konstruktőrök: 1. Mercedes 521,5 pont, 2. Red Bull 510,5, 3. Ferrari 287,5, 4. McLaren 256, 5. Alpine 112, 6. Alpha Tauri 112, 7. Aston Martin 68, 8. Williams 23, 9. Alfa Romeo 11, 10. Haas 0.