EUR: 370,55 Ft
USD: 346,73 Ft
CHF: 380,98 Ft
GBP: 430,99 Ft
RON: 74,60 Ft
RSD: 3,16 Ft

Mai névnap:

Etikus hackerek a kibertámadások kivédésére?

Tech és tudomány
10perc.hu
2 éve
Kiemelt kép: freepik.com

Több, mint kétszáz informatikai szakértőt képeznek ki a nyári, tokiói olimpiára és paralimpiára, nekik az lesz a feladatuk, hogy megakadályozzák a játékok ellen irányuló esetleges kibertámadásokat.

A Nemzeti Informatikai és Kommunikációs Technológiai Intézet által irányított programban 220 etikus hacker vesz részt, a többségük japán telekommunikációs cég alkalmazottja. Az insidethegames.biz portál beszámolója szerint a feladatok között szerepelt olyan is, amely során csoportokra bontották őket, és az egyiknek meg kellett védenie magát a másik támadásától.

A félelmek nem alaptalanok, a 2018-as phjongcshangi téli játékok megnyitója alatt ugyanis támadás érte a házigazdák informatikai rendszerét. Az eredetileg 2020-as olimpiát a tervek szerint idén július 23. és augusztus 8. között, míg a paralimpiát augusztus 24. és szeptember 5. között rendezik meg Tokióban.