Gyengült a forint pénteken kora estére, és a bankközi devizapiac zárásakor már 418,83 forintot fizettek egy dollárért.
Előző héten még arra számoltak elemzők, hogy akár 370 forintig is felerősödhet a forint. Ám ez álomnak bizonyult, ugyanis mára nemhogy tovább gyengült a magyar fizetőeszköz, de például a dollár esetében történelmi mélypontra süllyedt, míg a svájci frank árfolyama kezd közelíteni a 430 forinthoz.
Az euró árfolyama 406,50 forintra erősödött a reggeli 405,44 forintról, igaz az európai közös valuta járt már napközben 407,29 forintnál is. A svájci frank árfolyama a reggeli 421,77 forintról 426,93 forintra erősödött. A dollár 412,56 forintról 418,83 forintra, azaz rekordszintre drágult a bankközi devizapiac zárásakor.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!