EUR: 380,17 Ft
USD: 348,84 Ft
CHF: 399,18 Ft
GBP: 441,91 Ft
RON: 76,49 Ft
RSD: 3,24 Ft

Októbertől újra megfeleződik az intézményi távhő!

Gazdasági hírek
10perc.hu
2 hónapja
Kiemelt kép: Facebook

Az önkormányzatok, közintézmények és vállalkozások országos átlagban a tavaly év végi díjak negyedét fizetik tehát október elsejétől.

Jó hír jött a közintézmények számára, ugyanis az Energiaügyi Minisztérium októbertől még alacsonyabb szintre szorítja az általuk fizetendő távhő díjait. Miután a nem lakossági fogyasztók januárban egyszer már megfelezett költségeit most tovább felezi a tárca, így az önkormányzatok, közintézmények és vállalkozások országos átlagban a tavaly év végi díjak negyedét fizetik tehát október elsejétől. A háztartások rezsicsökkentett távhőárai nem változnak az új gázévben.

Az október elsejével kezdődő új gázévben kijelölés alapján az MVM Csoport biztosítja minden hazai távhőtermelő számára a működésükhöz szükséges földgázt. A kiszámíthatóság jegyében a társaság időben lekötötte a szükséges gázmennyiséget. Az ellátásbiztonsági szempontok érvényesítésével együtt lehetővé vált a díjak további mérséklése is a nem lakossági fogyasztóknál.