EUR: 386,71 Ft
USD: 363,21 Ft
CHF: 400,81 Ft
GBP: 445,08 Ft
RON: 77,83 Ft
RSD: 3,30 Ft

Már csak néhány gombóc fagyira elég az állami gyerekbiztosítás

Egészség
10perc.hu
3 hónapja
Kiemelt kép: Freepik

Az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításnál már húsz éve nem változtak a fedezetek, idén is 3 ezer forintot kaphatnak egy csonttörésre.

Húsz éve nem változtattak az állami gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás térítési összegein. A csonttörésre kiutalt pénz (3000 Ft) ma már az eredeti harmadát éri, egy doboz fájdalomcsillapítóra sem elég, legfeljebb néhány gombóc fagyit kaphat belőle fájdalomdíjként a gyerek. Az állami biztosítás súlyosabb baleset vagy halál esetén pedig végképp jelképes összeget fizet - írja a Bank360.hu.

A 3-18 éves gyerekekre államilag megkötött balesetbiztosításról szóló kormányrendelet 2003-ban jelent meg, azóta senki sem nyúlt hozzá érdemben, vagyis a balesetet szenvedett gyerekek az idén is 3 ezer forintot kaphatnak egy csonttörésre, ami az infláció miatt már körülbelül csak az egyharmadát éri annak, amit 2003-ban, pedig már akkor is nagyon kevés volt.

Jelenleg ennyi pénzért a patikában még egy doboz Algopyrint sem tud venni a szülő, ha a törött kezű vagy lábú gyerek fájdalomcsillapítót igényelne. Legfeljebb néhány gombóc fagyira elég ez a pénz, ha egyáltalában vesződik érte egy szülő ilyen esetben.


Már húsz éve nem változtak a fedezetek, idén is 3 ezer forintot kaphatnak a gyerekek egy csonttörésre     Fotó: Pixabay


Ha komolyabb a baj, akkor is csak jelképes összegre jogosultak a gyerekek és a családok. Baleseti halálnál mindössze 200 ezer forintot fizet a biztosító. Ez az összeg arra sem elég, hogy az elhunyt gyermeket méltó búcsúztatással eltemethessék a szülők.

A legrosszabb anyagi helyzetbe azok a családok kerülnek, ahol a gyerek súlyos sérülést szenved, és megrokkan vagy rehabilitációra szorul. 1-9 százalékos rokkantság között jelképes 3 ezer forint a kártérítés, 10-29 százalék között 50 ezer forintot kapnak, 30-100 százalék között pedig 300 ezer forint biztosítási összegnek a rokkantság fokával megegyező százalékát.

Nem véletlen, hogy a média és a közösségi média tele van olyan történetekkel, amelyekben a balesetet szenvedett, súlyosan sérült gyereknek próbálnak adományt gyűjteni a családok, mert a megégett, lebénult, fogyatékossá vált gyerek kezelései, rehabilitációja, a kórházba járások, a gyógyszerek, speciális eszközök költsége felemésztik a család minden tartalékát.