Kijött a kormányrendelet, a magyar kabinet januártól 10 százalékos pedagógusbéremelést tud megelőlegezni, amíg nem érkeznek meg a Magyarországnak járó uniós források.
Pénteken a pedagógus-szakszervezetek képviselőivel egyeztetett a belügyminiszter, aki az rtl.hu hanganyaga szerint a helyzetről azt mondta: „Tarthatatlan, elfogadom. És mit csináljunk?” Az oktatási kérdőív eredményeit felidézve kijelentette, mindenhol a bérezés volt a legfontosabb, száz százalék ért egyet azzal, hogy a tanárok jelenlegi bérezése nem megfelelő.
Ugyanakkor a hétvégi munkával kapcsolatban nem felejtette el kihangsúlyozni, hogy ő is dolgozik gyakran 22 órát egy hétvégén, mire az összegyűlt tanárok némi hangzavarral jelezték, hogy náluk is hasonló a helyzet. A különbség – és ez a lényeg – a kér fél bérezésében van…
A kormány terve, hogy a pedagógusok átlagbére 2025-re elérje a diplomás átlagbérek 80%-át Fotó: RTL Híradó
Mindenesetre az már biztos, hogy tíz százalékos pedagógusbéremelést tud megelőlegezni a kormány addig, amíg nem érkeznek meg a Magyarországnak járó forrásokat. A béremelés 67,6 milliárd forintból valósul most meg, 143 146 ezer iskolai és óvodai pedagógust érint. Az erről szóló közleményben azt írják: „A további tervezett béremelés tehát már Brüsszeltől és a Magyarországnak járó uniós források érkezésétől függ”.
Az RTL Híradó megtudta, a kormány terve, hogy a pedagógusok átlagbére 2025-re elérje a diplomás átlagbérek 80%-át. Amennyiben megérkeznek az uniós források, a mostani bérhez képest 2023-ban a mostani 10%-os béremelés helyett 21%-os, 2024-ben 25%-os, 2025-ben pedig 29-30 %-os lehet a pedagógusbéremelés mértéke.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!