Sport

Ki lesz a férfi kézilabda Magyar Kupa királya?

10perc/MTI
2024. 03. 21.

A Szeged és a Veszprém is ott van a férfi kézilabda Magyar Kupa legjobb négy csapata között.

A címvédő és bajnoki éllovas Telekom Veszprém, valamint a Bajnokok Ligája-rájátszásbeli ellenfele, az OTP Bank-Pick Szeged is a legjobb négy közé jutott a férfi kézilabda Magyar Kupában.

Az elmúlt három kiírásban diadalmaskodó veszprémiek saját közönségük előtt 37-29-re kerekedtek a Ferencváros fölé, úgy, hogy az 53. perc elején 31-29 volt az állás. Az Európa-kupa-negyeddöntős fővárosiaknál tíz perc elteltével megsérült Prainer Viktor, akit hordágyon vitték le a pályáról.

A Szegedre a PLER-Budapest várt a nyolc között, és a 11 gólt szerző Sebastian Frimmel vezérletével 38-31-ra nyertek a vendégek.

A négyes döntő sorsolására hétfőn kerül sor az M4 Sport Kézilabda Magazinjában. A négyes döntőt május 18-19-én rendezik Tatabányán.