Amikor az elődöntőben a magyar váltó a kínaiak, az oroszok és az amerikaiak előtt elsőként jutott be a pekingi olimpia rövidpályás gyorskorcsolya vegyes váltójában a döntőbe, már sejthető volt, valami nagy dolog van készülőben az ötkarikás játékokon most bemutatkozó versenyszámban.
Ugyanakkor bíztunk abban, hogy a 2018-as, pjongcsangi olimpián aranyérmet szerző férfi csapat után immár a hölgyek is végre megszerezhetik a sportág első magyar olimpiai érmét. A fináléban – ahol Kína, Kanada és Olaszország volt az ellenfél – Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia összeállításban léptek jégre, míg a negyeddöntőben szereplő Krueger John-Henry ezúttal is tartalék lett.
A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia összeállítású vegyes váltó bronzérmet nyert a pekingi olimpiát Fotó: Magyarock - Olimpyc Team Hungary/Molnár Ádám
Elképesztően izgalmas versengés után végül a kínai váltó lett a győztes, centikkel megelőzve az olaszokat. Ugyan a jégen a kanadaiak értek be harmadikként a célba, ám miután Kónya Zsófiát észak-amerikai ellenfele, Florence Brunelle szó szerint felrúgta a váltás előtt, így a zsűri rövid videózást követően kizárta Kanadát, így a bronzérmet a magyar válogatott szerezte meg.
Most tényleg ne az járjon mindenki fejében, hogy mi lett volna, ha Kónya talpon marad, és a két Liu-fivér nem hatalmas hátrányból korcsolyázik. Inkább örüljünk az éremnek, amivel a férfiak után immár a női szakág is megszerezte az első olimpiai érmeit. Mindez nagyon bíztató lehet az egyéni versenyekre, illetve a férfi csapatversenyre, ahol ugye címvédőként állnak rajthoz a mieink.