Sportmix – minden, ami az elmúlt hétvégén történt

2020. 12. 21.

Számos magyar sportsiker született a hétvégén, valamint továbbra is zajlanak a nemzetközi sportélet különböző eseményei. Itt a szokásos hételeji összefoglaló.

Torna

Kovács Zsófia ugrásban és felemáskorláton is aranyérmes lett, utóbbi szeren Székely Zója ezüstérmet nyert a törökországi Mersinben rendezett női torna Európa-bajnokságon. A női szakágban első alkalommal fordult elő, hogy két magyar tornász végzett az első két helyen egy Európa-bajnoki döntőben. A 2017-ben egyéni összetettben ezüstérmes Kovács Zsófia a magyar női tornasport első kétszeres kontinensbajnoka lett. A csapatversenyben bronzérmes magyar válogatott további tagjai közül vasárnap Bácskay Csenge ugrásban negyedik, talajon Székely Zója hetedik, Böczögő Dorina pedig nyolcadik lett.

Jégkorong

A Hydro Fehérvár AV19 utolsó perces góllal nyert Grazban az osztrák jégkorongliga (ICE) szombati játéknapján. A mérkőzés egyetlen találatát Paul Geiger 44 másodperccel a rendes játékidő végét jelző dudaszó előtt szerezte. A székesfehérvári együttes egymást követő ötödik találkozóját nyerte meg, így már a második helyen áll az alapszakasz bajnoki tabelláján.

Kézilabda

Norvégia százszázalékos teljesítménnyel lett az Európa-bajnok, miután 22-20-ra legyőzte Franciaországot a Dániában rendezett női kézilabda kontinensviadal döntőjében, Herningben. A bronzérmet a horvátok szerezték meg, miután 25-19-re verték a házigazda dánokat. Magyarország a 10. helyen végzett. A torna első négy helyezettje kijutott a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.

Magyar foci

Lejátszották a labdarúgó OTP Bank Ligában az idei utolsó, 16. fordulót. A bajnokságot a címvédő Ferencváros vezeti, miután otthon gyűjtötte be a három pontot a Budafokkal szemben. Ugyancsak hazai pályán nyert a második helyezett MOL Fehérvár, valamint a harmadik helyre fellépő MTK Budapest, amely a Paks gárdáját győzte le. A kieső helyen az Újpesttől vereséget szenvedő Honvéd, illetve a Diósgyőr áll, utóbbi házigazdaként kikapott a Zalaegerszegtől. Az idei naptári évben még két mérkőzésre kerül sor az élvonalban: a koronavírus-járvány miatt elhalasztott Újpest FC-Zalaegerszeg és Budafoki MTE-Budapest Honvéd találkozót is szerdán pótolják.

Eredmények: Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia 1-0, Újpest FC-Budapest Honvéd 2-1, MTK Budapest-Paksi FC 3-1, Diósgyőri VTK-Zalaegerszeg 1-3, Ferencváros-Budafoki MTE 2-1, MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good FC 3-0.

Asztalitenisz

A házigazda Borussia Düsseldorf nyerte a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája egyhetes buboréktornáját. A csapat a döntőben 3-1-re múlta felül az ugyancsak német 1. FC Saarbrückent, s ezzel hatodszor nyerte meg a BL-t, és mivel annak elődjében, a BEK-ben is ennyiszer diadalmaskodott, immár 12-edszer bizonyult Európa legjobb klubjának.

Kosárlabda

Hanga Ádám 18 ponttal járult hozzá a Barcelona 88-74-es győzelméhez a Joventut Badalona ellen a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 15. fordulójában. Az ACB Liga honlapja szerint a magyar válogatott játékos - aki a mezőny legeredményesebb tagja volt - egy lepattanót szerzett és három gólpasszt adott. Csapatának három vereség mellett ez volt a 12. győzelme a bajnokságban, ahol a harmadik helyen áll a tabellán, melyet a Real Madrid százszázalékos teljesítménnyel vezet.