Szép magyar sportsikerek

2020. 12. 15.

Nemcsak a női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon, hanem a birkózóink a belgrádi Világkupán öregbítették a magyarok hírnevét.

A magyar női kézilabda-válogatott 26-24-re legyőzte Románia csapatát a dániai Európa-bajnokság középdöntőjének hétfői játéknapján, Koldingban, ezzel eldőlt, hogy ötödik helyen zárja a csoportját. A magyar együttes ma 20.30-tól a hétszeres Európa-bajnok Norvégia ellen zárja szereplését a dániai tornán.

A belgrádi birkózó egyéni Világkupán a magyar versenyzők újabb érmeket szereztek. Az Európai Játékok-2., Eb-3. Torba Erik (63 kg) és a kadet vb- és junior Eb-győztes Szőke Alex (97) is eljutott a fináléig, ám ott mindketten kikaptak, így ezüstérmesként zárták a viadalt.