Több mint harminc népszerű magyar zenész és együttes fogott össze, hogy a „Könnyek a vízben” jótékonysági koncerttel segítséget nyújtsanak a május végi székelyföldi árvizek sújtotta családoknak – írja az Index.
A koncertet július 6-án, vasárnap rendezik meg a budapesti Puskás Szoborparkban, ahol az esemény teljes bevételét a Parajdot, Nagyborosnyót és a Háromszék régiót érintő árvízkárosultak támogatására fordítják. Az összefogás az Ismerős Arcok zenekar kezdeményezésére jött létre, és az Ökumenikus Segélyszervezet, valamint a Szerencsejáték Zrt. is kulcsszereplői a szervezésnek.
A fellépők között olyan neves előadók is szerepelnek, mint a Magna Cum Laude, Curtis, Radics Gigi, Hooligans, Edda Művek, Csík zenekar, Budapest Ragtime Band, P. Mobil, Beatrice és Kelemen Kabátban. A szervezők célja, hogy a koncerten minden generáció és zenei ízlés megtalálja a kedvére valót.
A május végi árvíz következtében a székelyföldi folyók kiléptek medrükből, súlyos károkat okozva, több száz ember vesztette el otthonát, munkahelyét és megélhetését. Az Ökumenikus Segélyszervezet gyors reagálással országos adománygyűjtő akciót indított, és már több tonna segélyszállítmányt juttattak el a rászorulóknak.
Nyerges Attila, az Ismerős Arcok frontembere hangsúlyozta:
„Parajd tragédiája minden magyart megérint, ezért kell egy emberként összefognunk és segítenünk azokat, akik a katasztrófában elvesztették a megélhetésüket és a jövőjüket. Az összefogással a pénzadomány mellett az a célunk, hogy az érintettek visszakaphassák a reményt, hogy ismét lesz otthonuk és munkájuk.”
Az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója, Gáncs Kristóf kiemelte, hogy a pénzadományok a leghatékonyabb módja a segítségnyújtásnak, míg Guller Zoltán, a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta:
„A nemzeti lottótársaság mindig is elkötelezett volt abban, hogy támogassa a nehéz helyzetbe került embereket. Biztos vagyok abban, hogy ennek az összefogásnak a révén új fejezet nyílhat az érintett települések lakóinak életében.”
A nemzeti lottótársaság támogatásával az esemény helyszínén több ponton értékesítik termékeiket, az ebből befolyt összeg szintén az árvízkárosultak megsegítésére kerül.
A „Könnyek a vízben” koncert július 6-án, vasárnap 14 órakor kezdődik a Puskás Szoborparkban. A szervezők hálásak minden résztvevőnek, és bíznak benne, hogy a koncert ereje valódi változást hoz a rászorulók életében.