A 2025-ös Eurovíziós Dalfesztiválon Németország színeiben egy magyar származású testvérpár, Bornemisza Attila és Bornemisza Tünde lép színpadra, művésznevükön Abor és Tynna. A duó a Baller című dalukkal nyerte meg a Chefsache ESC 2025-ös előválogatóját, ahol 34,9 százalékos közönségszavazati aránnyal győzedelmeskedtek. A második helyezett Lyza mindössze 31,1 százalékot szerzett, annak ellenére, hogy TikTokon 1,5 milliós követőtábora van. A testvérpár május 17-én, Bázelben képviseli Németországot a döntőben.
Abor és Tynna egy bécsi-magyar zenészcsaládból származnak, édesapjuk, Bornemisza Csaba, a Bécsi Filharmonikusok csellistája. Zenei pályafutásuk a klasszikus zenével indult: Attila csellón, Tünde furulyán és fuvolán tanult. Később az elektronikus zene felé fordultak, amely mára meghatározó elem lett stílusukban. Első közös dalukat 2016-ban rögzítették, majd 2024-ben Nina Chuba turnéján léptek fel előzenekarként. Első albumuk, a Bittersüß 2025 februárjában jelent meg.
A Baller egy pop-hiphop-elektronikus dal, amely egy szakítás történetét meséli el. Az előválogató során Tynna a színpadon összetörte testvére csellóját – ez az ötlet Stefan Raabtól származott, aki látványosabbá akarta tenni a produkciót. A dal különlegessége, hogy hosszú évek után ez lesz az első német nyelvű Eurovíziós induló Németország részéről: legutóbb 2007-ben Roger Cicero képviselte anyanyelvén az országot. Abor és Tynna eredetileg egy angol nyelvű dallal pályáztak, de Raab javaslatára végül a Baller mellett döntöttek.
Magyarország 2019 óta nem küld saját versenyzőt az Eurovízióra. A Carson Coma ugyan megpróbált kijutni San Marinó színeiben egy kormánykritikus dallal, ám végül nem sikerült kvalifikálniuk - tette hozzá a Telex.