2025. 06. 21.

402.60 Ft

349.63 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

Trump királyi fogadtatásban részesült Rijádban

Trump királyi fogadtatásban részesült Rijádban
10perc.hu
2025. 05. 13.
Fotó: Northfoto

Donald Trump királyi fogadtatást kapott Rijádban, ahol Mohamed bin Szalmán trónörökössel tárgyalt, erősítve Szaúd-Arábia nemzetközi szerepét.

Donald Trump „királyi fogadtatásban részesült” kedden Rijádban, Szaúd-Arábia fővárosában – számolt be róla a 444. Az esemény különös jelentőséggel bír, hiszen ez volt Trump második elnöki ciklusának első jelentős diplomáciai útja Ferenc pápa temetése után, ami jól mutatja: az amerikai elnök célja Szaúd-Arábia nemzetközi pozíciójának megerősítése.

Trump az Air Force One lila szőnyeggel borított lépcsőin sétált le, ahol Mohamed bin Szalmán trónörökös személyesen fogadta. Kézfogással köszöntötték egymást, majd együtt haladtak végig a kifutón, miközben röviden egyeztettek szaúdi tisztviselőkkel. A reptér épületében arannyal szegélyezett, kényelmes lila fotelekben folytatták a beszélgetést, a háttérben a királyi család portréi függtek.

A találkozón jelen voltak az amerikai adminisztráció magas rangú tagjai is, köztük Marco Rubio külügyminiszter, Pete Hegseth védelmi miniszter, Howard Lutnick kereskedelmi miniszter és Chris Wright energiaügyi miniszter.

Az utazás azt is jelzi, hogy Mohamed bin Szalmán herceg Trump egyik legfontosabb közel-keleti szövetségesévé vált, különösen az orosz–ukrán háború diplomáciai rendezésére irányuló erőfeszítésekben, amelyek során több tárgyalásra is sor került Szaúd-Arábiában.

Trump útja itt még nem ér véget: a héten Katarba és az Egyesült Arab Emírségekbe is ellátogat, ezzel újabb lépéseket téve egy potenciális új közel-keleti szövetségi rendszer kialakítása felé.

Címkék:

További cikkek