Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Gazdaság

Majdnem 12 ezer forint az utasbiztosítások átlagdíja

10perc/MTI
2024. 07. 03.
Majdnem 12 ezer forint az utasbiztosítások átlagdíja

11 800 forint volt az utasbiztosítások átlagdíja júniusban. A repülős utak és a hosszú járatkésések miatt a megfelelő biztosítások szerepe megnőtt.


A legtöbben olaszországi és horvátországi utazásra kötöttek biztosítást, de az idén látszik a foci-Eb hatása is - ismertette felmérésének eredményeit szerdán a Netrisk online biztosításközvetítő.

A tavalyihoz képest előretörtek a repülős utak, itt pedig az akár 10-20 órás járatkésések miatt még nagyobb szerepet kapnak a jól megválasztott utasbiztosítások. A kártérítéshez azonban fontos, hogy a biztosítás az indulástól egészen a hazaérkezésig tartson és az sem mindegy, hány órás késés esetén térít az adott társaság - figyelmeztet a közlemény.

Idén júniusban közel 28 ezer utasbiztosítást kötöttek a Netrisknél, ami 7 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit. Míg az utasbiztosítások átlagdíja 11 800 forint volt júniusban, ez lényegében megegyezik a tavaly júniusi 11 900 forinttal, ugyanakkor magasabb a májusi 8900 forintnál - közölte a társaság.

Az előző hónaphoz mért emelkedés azzal magyarázható, hogy júniusban hosszabb utazásokra kötöttek biztosítást az érintettek, mint májusban. Olaszország és Horvátország a legnépszerűbb célpont az utasbiztosítással nyaralók körében, előbbi 18, utóbbi 14 százalékos részesedéssel rendelkezett a júniusban megkötött szerződések között. A harmadik Németország volt 13 százalékkal, szemben az egy évvel korábbi 5 százalékos aránnyal. A növekedés a németországi labdarúgó-Európa-bajnoksággal magyarázható - ismertette az adatokat Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.

Az utasbiztosítást kötők 41 százaléka tengerparti nyaralásra, míg 27 százalékuk városlátogatás céljából utazott külföldre a Netrisk adatai szerint. Tavaly júniushoz hasonlóan átlagosan 7 napra szóltak a biztosítások.

A tavalyi 43 százalékról 38 százalékra csökkent az autós nyaralások részesedése, a repülősöké pedig 43 százalékról 48 százalékra emelkedett. A tengerparti nyaralások több mint felére, 56 százalékára repülővel mennek az utasok, míg a városlátogatások esetében az arány már 62 százalékos - ismertette a Netrisk.

Hirdetés

További cikkek