2026. 05. 07.

359.15 Ft

305.35 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás

A Tisza vezet, de Orbán az alkalmasabb? – Két kutatás, két valóság

A Tisza vezet, de Orbán az alkalmasabb? – Két kutatás, két valóság
Belföld

A Tisza vezet, de Orbán az alkalmasabb? – Két kutatás, két valóság

A Tisza vezet, de Orbán az alkalmasabb? – Két kutatás, két valóság
10perc.hu
2026. 02. 02.
Fotó: Magyar Péter/Facebook

A Publicus szerint a Tisza Párt stabilan veri a Fideszt, a Nézőpont viszont Orbán Viktor személyes fölényét hozta ki. Mutatjuk a friss számokat.

Hirdetés

Megmerevedtek a frontvonalak a magyar politikában: az előző hónaphoz képest alig van változás, de attól függően, hogy melyik intézetet kérdezzük, teljesen más képet kapunk az erőviszonyokról. Míg az egyik a Tisza Párt egyértelmű vezetését látja, a másik Orbán Viktor dominanciáját emeli ki.

Lássuk a két friss, hétfőn megjelent kutatás részleteit, amelyek jól mutatják a jelenlegi politikai megosztottságot.

Publicus: 8 százalékkal megy a Tisza

A Népszava megbízásából készült, januári Publicus-felmérés szerint a Tisza Párt továbbra is őrzi előnyét a kormánypárttal szemben. A számok szinte ugyanazok, mint decemberben, vagyis egyik oldal sem tudott érdemben mozdulni.

Így állnak most a biztos szavazó pártválasztók körében:

  • Tisza Párt: 48%

  • Fidesz: 40%

  • Mi Hazánk: 5% (éppen bejutna)

  • DK: 4% (kiesne)

  • Kutyapárt: 3% (kiesne)

A teljes népességben (ahol a bizonytalanok is benne vannak) szorosabb a verseny: itt a Tisza 33, a Fidesz 28 százalékon áll.

Nézőpont: Orbán Viktor még mindig a favorit

A kormányközeli Nézőpont Intézet most egy másik szempontot vizsgált. Ők nem a pártok támogatottságát mérték össze, hanem azt kérdezték: ki a legalkalmasabb miniszterelnöknek?

Ebben az összevetésben fordult a kocka:

  • Orbán Viktor: a válaszadók 46%-a tartja a legalkalmasabbnak.

  • Magyar Péter: a megkérdezettek 35%-a gondolja így.

  • A futottak még kategóriában Dobrev Klára és Toroczkai László egyaránt 4-4 százalékot ért el.

Összegezve: A pártversenyben a Tisza tűnik erősebbnek a biztos szavazók között, de ha személyekről és kormányzóképességről van szó, Orbán Viktor támogatottsága még mindig magasabb, mint kihívójáé.

További cikkek