2025. 12. 13.

384.43 Ft

327.70 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Légpuskával lövöldöző tiniket fogtak el a XX. kerületben

Légpuskával lövöldöző tiniket fogtak el a XX. kerületben
10perc.hu
2025. 11. 28.
Fotó: Illusztráció

Három tinédzsert fogtak el Budapesten, akik légpuskával lövöldöztek járókelőkre.

A rendőrség elfogta azt a három fiatalt, akik november 25-én délután Budapest XX. kerületében, a Vízisport utcában légpuskával adtak le lövéseket járókelőkre. A tinédzserek egy társasház erkélyéről céloztak meg fiatalokat, két embert eltaláltak – egyikük súlyos, másikuk könnyű sérülést szenvedett - írta a Police.hu.

A sebesültek azonnal értesítették a rendőröket, akik gyors és részletes adatgyűjtésbe kezdtek. Átvizsgálták a környék térfigyelő kameráit, előzetes szakértői véleményt kértek, és végül egy felvételen kiszúrták azt az erkélyt, ahol a lövések idején mozgást észleltek.

A BRFK Életvédelmi Osztály nyomozói ezután rövid idő alatt azonosították és elfogták a feltételezett elkövetőket – a fegyvert birtokló 18 éves fiút, valamint két társát. A lakásban megtalált légpuskát lefoglalták.

A légpuskát kezelő fiatal ellen súlyos testi sértés, súlyos testi sértés kísérlete, valamint csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indult eljárás. Két társát szintén garázdaság miatt hallgatták ki.

Mindhárman részletes beismerő vallomást tettek. A nyomozóknak elmondták: több emberre is rálőttek, és bár „viccesnek” gondolták az egészet, nem számoltak azzal, hogy a légfegyver valódi sérülést okozhat.

Az eljárás során a rendőrök eddig hat további sértettet azonosítottak, akiket jelenleg keresnek.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek