Feszült hangulat alakult ki Pilisborosjenőn, miután Tömöri Balázs, a település polgármestere visszavonta Menczer Tamás fideszes országgyűlési képviselő meghívását az október 23-ai nemzeti ünnepségre. A döntést heves lakossági reakciók előzték meg, a politikus pedig videóban reagált, élesen bírálva a polgármestert - írta a 444.hu.
Tömöri Balázs kedden jelentette be, hogy az október 22-re tervezett ’56-os megemlékezésen beszédet mond Menczer Tamás. A poszt alatt azonban kizárólag elutasító kommentek érkeztek, a helyiek többsége nem támogatta a politikus részvételét az eseményen.
Néhány órával később, hajnalban a polgármester újabb bejegyzésben közölte: mégsem tartja helyesnek Menczer meghívását. „Megosztottság-növelő hatása miatt néhány perce lemondtam Menczer Tamás országgyűlési képviselő október 22-ei nemzeti ünnepen elmondani tervezett pilisborosjenői beszédét. ” – írta, hozzátéve, hogy a döntést a falu politikai megosztottsága miatt hozta meg.
Tömöri szerint a nemzeti ünnepeket távol kell tartani a pártpolitikától: „nem azt jelenti, hogy tudomásom lenne róla, hogy Menczer Tamás kampányolni akart volna az október 23-ai ünnepségen, de személyétől nem lehetséges a pártpolitikát elválasztani.” – fogalmazott.
A döntés után Menczer Tamás videóban támadt vissza: „Pilisborosjenő liberális polgármestere, Tömöri Balázs nem engedi, hogy részt vegyek a nemzeti ünnepi rendezvényen. Előbb meghívott, és most hajlani 3-kor tájékoztatott, hogy nem engedi, hogy részt vegyek. Van, aki olyankor bátor".
A politikus szerint a polgármester gyávaságból döntött, és bejelentette, hogy közzéteszi az elmaradt beszédét is, „hogy polgármester úr lássa, mitől méltóztatott reszketni”. Menczer hozzátette, hogy korábban több fejlesztést is elintézett a településnek, és furcsának tartja, hogy most hirtelen nemkívánatos személy lett.