A harmadfokú hőségriasztás idejére a MÁV-csoport és a Volánbusz díjmentesen biztosít palackozott ásványvizet utasainak – derül ki a vasúttársaság közleményéből. A frissítőt július 24. és várhatóan július 26. között naponta 10 és 17 óra között osztják, a készlet erejéig.
A kezdeményezés célja, hogy a tartós kánikulában utazókat ellássák ivóvízzel a forgalmasabb vasút-, busz- és HÉV-állomásokon. A hőségre való tekintettel a MÁV arra is kéri az utasokat, hogy elegendő mennyiségű szomjoltó folyadékkal induljanak útnak, és lehetőség szerint mutassák be érvényes menetjegyüket vagy bérletüket a víz átvételekor.
Budapesten a Déli, Keleti és Nyugati pályaudvarokon, valamint Rákospalota–Újpesten (a rákosrendezői vágányzár idején) a peronokon lehet vizet kérni. Vidéken a legforgalmasabb állomásokon, például Debrecenben, Győrben, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Pécsett, Székesfehérváron és Szolnokon az utascentrumoknál vagy ügyfélszolgálatoknál, míg Békéscsabán, Celldömölkön, Fonyódon, Kecskeméten, Siófokon, Tapolcán, Nagykanizsán és Veszprémben a pénztáraknál lehet átvenni a palackokat.
A HÉV-járatok végállomásain is osztanak vizet, többek között a Batthyány téren, az Örs vezér terén, a Közvágóhídnál és a Boráros téren. A Volánbusz a budapesti Népliget és Kelenföld autóbusz-állomásokon, valamint valamennyi megyeszékhely forgalmasabb buszállomásán biztosít ásványvizet.
A MÁV-csoport felhívta a figyelmet: a készletek végesek, ezért az osztás a napi mennyiségtől és a hőségriasztás érvényességétől függően történik. Több helyszínen diákmunkások segítik a palackok kiosztását.