A Mi Hazánk Mozgalom bejelentést tett a rendőrségnél: a Budapest Pride rendezvény idejére, vagyis szombat délutánra lefoglalnák az összes budapesti hidat tüntetés céljából – erősítette meg a Magyar Hang megkeresésére Kisberk Szabolcs, a párt sajtófőnöke.
Emellett a Hősök terétől a Tabánig is bejelentették az útvonalat, amely az Andrássy úton, a Múzeum körúton, a Kálvin téren és a Szabadság hídon át vezet. Ezt az útvonalat a rendőrség már jóvá is hagyta. A hidakra szóló bejelentésre azonban még nem érkezett hivatalos visszajelzés.
Nem ez az egyetlen bejelentett ellentüntetés: a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom is bejelentkezett hasonló területre, szintén a Múzeum körutat érintve.
Jogvita: rendezvény vagy gyülekezés?
A Pride szervezői és a főváros is rendezvényként kezelik a Budapest Büszkeséget, amit hivatalosan a Szivárvány Misszió Alapítvány jelentett be. Az útvonaluk a Városháza parktól indulna, és a Műegyetemig tartana, a Kálvin tér és a Múzeum körút érintésével, a Szabadság hídon keresztül.
A rendőrség azonban gyülekezésként értékelte a Budapest Büszkeséget, és így azt betiltotta. Ez a döntés azt is jelenti, hogy a hatóság saját értelmezése szerint akár fel is oszlathatja a menetet, és szankciókat szabhat ki a szervezőkkel és résztvevőkkel szemben.
A főváros ezzel szemben azt állítja, hogy a rendezvény legális, és nem tartozik a gyülekezési törvény hatálya alá. Így egyelőre kérdés, hogyan fog eljárni a rendőrség az esemény napján.