404.20 Ft

360.44 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Feszültség Peresztegnél: Tüntetők próbálták megakadályozni a fertőzött állatok szállítását

Feszültség Peresztegnél: Tüntetők próbálták megakadályozni a fertőzött állatok szállítását
2025. 04. 18.
Fotó: Nagy István Facebook oldala

Peresztegnél tüntettek a helyiek a Rábapordányból érkező, száj- és körömfájással fertőzött állatok szállítása ellen, a helyszínre számos rendőr is kiérkezett.

Feszült hangulat uralkodott péntek reggel Pereszteg határában, miután a helyiek értesültek róla, hogy a ragadós száj- és körömfájás miatt kényszervágásra ítélt rábapordányi állatokat a település melletti ATEV-telepre szállítják - közölte a Telex. A falu lakói és több környékbeli településről érkezett tüntető élőláncot próbált alkotni, hogy megakadályozzák a tetemszállító kamionok behajtását, ám törekvésük végül kudarcba fulladt.

A demonstrálók kérdéseikre nem kaptak választ, sokan egész éjjel a helyszínen maradtak, mások hajnalban tértek vissza. Egy tüntető költői kérdésében így fogalmazott:
„Ukrajna EU-csatlakozásáról lehet konzultálni közpénzen, de a saját ügyeinkben nem kell tájékoztatni azt sem, akit súlyosan érint az intézkedés?”

A tiltakozásra több rendőri egységet, katonai teherautókat és büntetés-végrehajtási járműveket vezényeltek ki. Reggel hétre már több egyenruhás volt a helyszínen, mint civil. A tüntetők civil autókkal próbálták lezárni az utat, de a rendőri túlerő miatt nem jártak sikerrel. Egy helyi férfit, aki át akarta törni a rendőrsorfalat, elvezettek.

A helyiek az ivóvizet, az állataikat, földjeiket és a környezetüket féltik. Emlékeztettek, korábban éveken át kellett elviselniük a rothadó tevebőrök szagát, amit ugyanitt ástak el. Most attól tartanak, a szennyeződés újra tönkreteheti az életüket és gazdasági helyzetüket is.

Végül 11 óra körül, rendőri felvezetéssel, megérkeztek az első tetemszállító kamionok, ekkor már nem volt lehetőség élőláncra vagy útlezárásra. A demonstrálók visszavonulni kényszerültek.

Nagy István agrárminiszter megerősítette egy Facebookon közzétett posztjában:
„Megkezdődött a rábapordányi telep állatainak felszámolása.”

Az ígéretek szerint péntek délután a peresztegi kultúrházban lakossági fórumot tartanak, ahol a helyiek végre választ kaphatnak a kérdéseikre. A fórum előtt zárt körű egyeztetést tartanak az érintett polgármesterek részvételével.


Címkék:

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek