Különös jelenségre lettek figyelmesek Pekingi Egyetem kutatói.
Egy új tanulmányban megjelent hír szerint a Föld belső magja 2009 körül megállhatott, és gyanítják, hogy jelenleg visszafelé forog. A Föld belső magja megközelítőleg a holdnak 70 százalékát teszi ki, és főként nikkel és vas alkotja szerkezetét. Pekingi Egyetem kutatóit a rezgéshullámok tanulmányozása segítette.
Csiaodong Szong a tanulmány egyik szerződje több évtizede foglalkozik a Föld közepén lezajló folyamatok tanulmányozásával. Egyik kutatótársával azt állította az 1990-es években, hogy a Föld egyre gyorsabban forog és 400 év elteltével mindig eggyel több fordulatot tesz meg.
Mivel elméletüket nem igazán fogadta be a közönség így folytatta kutatását, Ji Jankkal. Arra jutottak, hogy 1970-es évek elején a Föld magja nem forgott, megállás volt tapasztalható, ezt követően viszont kelet felé vette az irányt és megelőzte a Föld felszínének forgási sebességét.
Ezután ismét lassulás következett be, majd vélhetően 2009 és 2011 között ismét meg állt. Jelenleg a Föld belső magja nyugat felé forog. A kutatók szerint egy ciklus 70 évig is eltarthat.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!