A Google a Nikkei beszámolója szerint Tokióban nyitja meg első ázsiai-csendes-óceáni kibervédelmi központját, válaszul a Kínából és más forrásokból származó növekvő kiberfenyegetésekre. A központ a japán kormánnyal, vállalatokkal és egyetemekkel fog együttműködni a kibertámadásokkal szembeni ellenintézkedések kidolgozásában - írja az IT Businsess.
A központ célja a kibervédelmi kutatások előmozdítása a legfrissebb információk megosztásával a japán kormányzati tisztviselőkkel, vállalatokkal és egyetemekkel. Ezenkívül a létesítmény regionális kibervédelmi szakértők képzési központjaként is szolgál majd.
Az új központ létrehozása a kormányzati és vállalati hálózatokba történő, világszerte elterjedt illetéktelen behatolások miatti növekvő aggodalmak kontextusában történik. A tokiói Roppongi irodában elhelyezkedő központ célja a kibervédelem javítása az ázsiai-csendes-óceáni térségben.
A Google mérnököket fog toborozni Indiából, Ausztráliából, Dél-Koreából, Japánból és Délkelet-Ázsiából, hogy részt vegyenek a kibertámadások elleni küzdelemben. A Google hangsúlyozta, hogy a közös kutatásokért nem kap kompenzációt.
A Google 2001-ben nyitotta meg első tengerentúli leányvállalatát Japánban, és állítólag sok kibervédelmi kutatója van az országban. Heather Adkins, a Google alelnöke, aki több mint két évtizede foglalkozik kibervédelemmel a vállalatnál, a Nikkeinek elmondta, hogy a japán kutatóintézetekben számos szakértő áll készen a közös kutatásban való részvételre.