Yoshiharu a keresztbeporzás nevű technikát alkalmazta, hogy a lehető legtöbb levelet nevelje ki a lóheréken. Ez a módszer lehetővé tette számára, hogy hét levéllel felülmúlja az előző rekordot - írja a BBC.
Az új rekordot jelentő lóherék leveleinek pontos megszámlálása hosszú és precíz munkát igényelt. Yoshiharu minden levelet apró címkékkel látott el, hogy biztos legyen a számok helyességében.
"A levelek kisebbek, mint a hagyományos lóhere levelei, ezért nagyon nehéz volt megszámolni őket. Amikor végül sikerült megszámolnom ezt a rekordot jelentő lóherét, több mint egy óra telt el" - mondta Yoshiharu.
Néhány évvel ezelőtt már sikerült neki 20 levéllel bíró lóherét nevelnie, ami inspirálta arra, hogy megpróbálja megdönteni a Guinness-rekordot.
Yoshiharu néhány lóherét hagyott természetes körülmények között beporozni, míg másoknál kézzel segített be a porzásban, hogy biztosítsa a növények minél nagyobb számú levelének kifejlődését.
A trifolium repens, vagyis a fehér lóhere általában gyepen vagy vadon nő, és leggyakrabban háromlevelű változatban találkozhatunk vele. A négy levelű változatot pedig gyakran nevezik szerencsehozónak.
A különböző kutatások eltérő adatokat közölnek a négylevelű lóhere ritkaságáról:
egyes források szerint minden 10 000 lóheréből egy lehet négylevelű, míg egy 2017-es felmérés szerint ez az arány akár egy az 5000-hez is lehet.
Még ritkább a ötlevelű lóherét találni, amelynek esélye mindössze 1:24 000 a 2017-es felmérés szerint.