2025. 07. 09.

400.15 Ft

342.07 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Sport

Federer, Djokovic és Murray is elbúcsúztatta Rafael Nadalt a Roland Garroson

Federer, Djokovic és Murray is elbúcsúztatta Rafael Nadalt a Roland Garroson
10perc.hu
2025. 05. 26.
Fotó: Northfoto

Rafael Nadal hivatalosan is elbúcsúzott a Roland Garrostól. Federer, Murray és Djokovic is tiszteletét tette a párizsi ünnepségen, ahol Nadalt trófeával és lábnyomával is megörökítették.

A Roland Garros szervezői méltó ünnepséggel búcsúztatták Rafael Nadalt, aki tavaly ősszel jelentette be visszavonulását, és a 2024-es Davis-kupa-döntőben játszott utoljára profi mérkőzést. A világ egyik legnagyobb salakpályás tenisztornáján rendezett ceremónián a sportág három másik ikonikus alakja, Roger Federer, Andy Murray és Novak Djoković is jelen volt. A nagy négyes három tagja így közösen köszöntötte a sporttörténeti legendát - írta meg a Telex.

A spanyol klasszis 14-szeres Garros-bajnokként minden idők legsikeresebb játékosa ezen a tornán. Visszavonulása mérföldkő nemcsak a teniszben, hanem a teljes sportvilág számára.

A Philippe-Chatrier stadionban tartott ünnepségen Nadal meghatottan idézte fel emlékeit. „2004-ben kezdődött minden. Alig tudtam lépni, de 2005-re felépültem, és onnantól minden megváltozott – emlékezett vissza. Első igazi élményeként a Richard Gasquet elleni meccset említette, akit gyerekkori példaképének tartott. Érdekesség, hogy Gasquet szintén utolsó Garrosán szerepel.

Nadal kiemelte, hogy pályafutása során „őrületes rivalizálásokban” vett részt Federerrel, Murray-vel és Djokovićcsal – ezek nélkül nem fejlődhetett volna olyan szintre, mint amit elért. Ugyanakkor hangsúlyozta: nemcsak ellenfelek voltak, hanem barátok is, akik példát mutattak sportszerűségből. „Küzdöttünk, hogy megverjük egymást, de mindig tisztelettel. Ez fontos üzenet a világnak is” – fogalmazott Nadal.

Az esemény csúcspontjaként Nadal egy egyedi trófeát kapott, amely karrierje előtt tiszteleg. Emellett lábnyoma is örökre megmarad a Philippe-Chatrier centerpályán, közvetlenül a hálótartó vas mellett. A stadion főbejáratánál már korábban szobrot is állítottak neki.


További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek