Lubics Szilvia nyerte meg a Grand Canyon ultramaratont

2024. 09. 30.

Lubics Szilvia nyerte meg a Grand Canyon és Bryce Canyon között megrendezett G2G 275 kilométeres ultramaratont a hétvégén, 45 óra 32 perc alatt teljesítve a távot.

A versenyen Lubics egy órás előnnyel győzte le a második helyezett francia indulót - írta a Telex.

A magyar futó extrém körülmények között versenyzett, 40-50 kilométeres szakaszokat teljesített a tűző napon, miközben saját felszerelését is magával kellett cipelnie. Az egyik szakaszon 85 kilométert futott megállás nélkül, és éjszakánként sátorban aludt. A verseny másik magyar indulója, Roskovics Miklós, a hatodik helyen végzett.

Lubics Szilvia már korábban is bizonyított az ultramaratonok világában. Két évvel ezelőtt az antarktiszi ultramaratonon is győzedelmeskedett a nők mezőnyében, ahol 197 kilométert teljesített, és az összesített versenyben a 43 indulóból a hatodik helyen végzett.